Co robimy?

Poniżej znajduje się garść informacji o realizowanych przez Stowarzyszenie projektach.

Wyposażenie pokoju studenckiego na wydziale

11204976_10152726966577273_5608750920706672698_nStowarzyszenie brało udział w pozyskiwaniu środków na wykończenie i wyposażenie pokoju studenckiego. Pokój ten został otwarty w maju 2015 roku w byłej sali ZSS MIM UW. Powstał, aby zapewnić studentom, doktorantom i pracownikom MIM UW spokojne miejsce na wydziale, w którym można odpocząć między zajęciami. Więcej szczegółów dostępne jest na stronie Samorządu Studentów MIM UW.

11 Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne

logo2015Stowarzyszenie po raz drugi współorganizuje (jedenaste już) Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne. WWW to obóz dla zdolnych licealistów, zainteresowanych matematyką, fizyką i informatyką, na których warsztaty prowadzą studenci, między innymi, Wydziału MIM UW.

Jeśli jesteś przez przypadek studentem, zapraszamy do poprowadzenia zajęć!
Więcej informacji na warsztatywww.pl

9 Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne

WWWandCoDILITY

Stowarzyszenie przyłączyło się do organizacji tegorocznych, już dziewiątych, Wakacyjnych Warsztatów Wielodyscyplinarnych. Jest to obóz dla zdolnych licealistów zainteresowanych matematyką, informatyką i fizyką. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą dowiedzieć się jak wyglądają te dziedziny poza szkołą i może dzięki temu tworzyć przyszłą społeczność na MIMie. Poprzednie edycje były organizowane przez między innymi studentów naszego Wydziału. Teraz, razem z nami, przyłączyło się Codility.

Biblioteczka umiejętności miękkich

GOOGLEandANDROID2Na Wydziale MIM UW powstała biblioteczka z książkami o umiejętnościach miękkich przydatnych w życiu informatyka. Na krótkiej liście znajdują się pozycje związane m.in. z psychologią, zarządzaniem, ekonomią i marketingiem. Dostęp do nich jest swobodny, między innymi na korytarzu na trzecim piętrze. Kartkowanie tych książek może być dobrym wytchnieniem od matematyki i informatyki. Sponsorem biblioteczki jest firma Google, o czym przypominają dwa pluszowe androidy.

Flaszki 7.0

Logo Flaszek

Flaszki 7.0 były siódmą edycją wyjątkowej konferencji, dającej możliwość bardzo szybkiej wymiany idei. W jej trakcie zawsze odbywa się kilkanaście 5-minutowych przemówień na zróżnicowane tematy. Flaszki 7.0 odbyły się w czwartek 18 października 2012 na Wydziale Biologii UW, uczestniczyło w nich ponad 300 osób, a ich sponsorem była firma 7bulls.com. Więcej informacji na stronie Flaszek.

Obóz zerowy Rejów 2012

Plakat Rejów 2012

Obóz zerowy dla studentów Wydziału MIM UW odbył się w dniach 16-20 września 2012 w Rejowie. Uczestniczyły w nim 72 osoby, w tym 66 pierwszoroczniaków i 5 osób kadry. Obóz był współorganizowany przez Zarząd Samorządu Studentów Wydziału MIM UW i Stowarzyszenie Społeczność MIMUW. Więcej informacji na stronie Samorządu.